Новини сайту

Успіхи та вдосконалення дистанційної підготовки суддів

 
Фото Адміністратор НШСУ
Успіхи та вдосконалення дистанційної підготовки суддів
Адміністратор НШСУ - середа, 3 лютий 2016, 18:11
 

Дистанційний курс “Суддівська етика” був розроблений фахівцями Національної школи суддів України спільно з експертами проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Справедливе правосуддя” в рамках домовленостей про співробітництво у сфері підготовки висококваліфікованих кадрів для судової системи, пройшов успішну апробацію та впроваджений у програму підвищення кваліфікації суддів. 
У вересні 2014 року Національна школа суддів України розпочала запровадження дистанційної форми навчання суддів. 
Про актуальність у суддівській спільноті питань, пов’язаних з етичними нормами та правилами, свідчить те, що Сертифікат Національної школи суддів України, який засвідчує проходження дистанційного курсу “Суддівська етика”, у 2015 році отримали вже 365 суддів. Судді, які здійснюють судочинство в місцевих та апеляційних судах, мали можливість використати переваги дистанційної форми навчання, а саме: 
- навчатися у зручному режимі, опрацьовуючи доступні для завантаження міні–лекції та презентації; 
- виконувати ситуативні завдання, створені на підставі реальних історій; 
- навчитися вирішувати етичні дилеми та знаходити порушення основних принципів суддівської етики;
- учитися уникати ситуацій, які можуть у майбутньому призвести до порушення Кодексу суддівської етики; 
- мали можливість обговорювати актуальні питання з колегами на форумі. 
Викладачами курсу є досвідчені судді: Володимир Горбалінський, Віталій Кальник, Олена Лапчевська, Галина Станковська, Ольга Шаповалова та Ганна Шендрікова, які протягом тривалого часу викладають у Національній школі суддів України. 
У своїх відгуках судді зазначають, що курс “Суддівська етика” виявився дуже цікавим для них. Він містить стислі, але достатньо інформативні лекції, корисні рекомендації та поради, продумані тести, різноманітні завдання, які потребують творчого підходу. 
Аналіз проведення дистанційного курсу показує, що в разі добросовісного та належного підходу суддів до такої форми підготовки, більшість із них успішно її проходять. Але протягом шести проведених курсів частина суддів (175) набрала меншу кількість балів, ніж та, яка є підставою для отримання Сертифіката про успішне проходження дистанційної підготовки.
21 січня 2016 року Національна школа суддів України проведе чергове засідання робочої групи розробників, викладачів, адміністраторів та модераторів курсу для обговорення результатів проведення дистанційного навчання та доопрацювання матеріалів, які рекомендовані для вивчення слухачами з метою приведення у відповідність до чинного законодавства витягів із нормативно–правових актів. 
Про початок реєстрації на наступний набір буде оголошено додатково на офіційному веб–сайті Національної школи суддів України.