Форум

Важливість дотримання етичних стандартів

 
Фото Кирило Соловйов
Важливість дотримання етичних стандартів
Кирило Соловйов - четвер, 14 вересень 2017, 18:35
 

Доброго дня, Шановні Колеги!

Як на мене, аргументами, на користь дотримання етичних стандартів суддями, є, зокрема, такі аргументи:

1. Певне самообмеження суддею власної поведінки, через дотримання ним встановлених для судді етичних стандартів поведінки у судовому засіданні, серед іншого, підкреслює для учасників судового процесу й слухачів особливість характеру та надзвичайну важливість процесу здійснення правосуддя, та, в контесті вказаних особливості та надзвичайну даного процесу нагадує сторонам та іншим присутні у судовому засіданні про необхідність суоворого дотримання ними встановлених процесуальним законом правил участі у даному процесі. Зокрема, спонукаючи їх до дотримання встановленого судом порядку ведення засідання та до посилення самоконтролю за проявами емоцій в засіданні суду.

2. Дотримання суддею встановлених для судді етичних стандартів поведінки запобігатиме виникненню у сторін бажання чинити тиск на суддю або суттєво зменшуватиме таке бажання.

Обгрунтувавння: Через обєктивну наявність у судді у такому випадку, завдяки дотриманню суддею етичних стандартів поведінки судді,  РЕПУТАЦІЇ ЧЕСНОГО СУДДІ ,  відсутній сенс у такому тиску (або вірогідність результативності такого тиску є низькою) та високий ризик адекватної вівдповіді судді на такий тиск, шляхом:

- повідомлення до правоохоронних органів та/або Ради Суддів України про тиск (втручання в діяльність);

- запрошення суддею засобів масової інформації для висвітлення перебігу судового процесу у резонансній справі;

- іншій варіант реагування (Цікаво, якими, на думку Колег, можуть бути такі інші АДЕКВАТНІ варіанти реагування судді на тиск!!!).

3. Дотримання суддею встановлених для судді етичних стандартів поведінки сприяє підвищенню авторітету судді в колективі суду, серед Колег.

4. Дотримання суддею встановлених для судді етичних стандартів поведінки сприяє підвищенню авторітету судді серед пересічних громадян, й, відповідно, в суспільстві збільшується питома вага позитивних уявлень про імідж судової системи Держави.

5. Дотримання суддею поза судовим процесом встановлених для судді етичних стандартів поведінки, головним підгрунттям для приписів яких стали такі загальновизнані людські чесноти, як чесніть та порядність (дотримання свого слова), справедливість, толерантність, милосердя, виступає, у тому числі, складовою процесу належного виховання дитини у родині судді (на особистому прикладі поведінки батьків).  

З повагою,

К. Соловйов