Форум

Професійний розвиток судді

 
Фото Кирило Соловйов
Професійний розвиток судді
Кирило Соловйов - четвер, 21 вересень 2017, 23:43
 

Шановні Колеги !!! На моє переконання професійний розвиток судді здійснюється у формах освіти (курси) та самоосвіти, а складові цього розвитку наступні:

1. Підвищення рівня навичок застосування норм права через: вивчення нових правових норм та змін до діючих правових норм, опрацювання узагальнень судів вищих інстанцій щодо застосування правових норм, відповідних публікацій у фахових виданнях, коментарів науковців щодо застосування правових норм.

2. Вдосконалення навичок щодо практичної реалізації суддею при здійсненні правосуддя, а також, поза процесом, у повсякденному житті судді та його родини встановлених для судді правил лповедінки (етичних стандартів): через опрацювання коментарів до документів, якими встановлено вказані правила поведінки (Кодекс суддівської етики, Бангалорські принципи), відповідних публікаціями у фахових виданнях, коментарі науковців щодо застосування цих правил.  

3. Вдосконалення наявних практичних навичок та набуття нових практичних навичок у певних питаннях, що нерозривно повязані з діяльністю судді з здійснення правосуддя: питання судової риторики, ефективної комунікації судді з учасниками судового розгляду та ЗМІ, ефективного використання часу (тайм-менеджмент), підвищення емоційної стійкості судді, профілактики професійної деформації.

4. Участь в роботі органів суддівського самоврядування.

5.  Наукова робота в частині дослідження питань щодо організації здійснення правосуддя та/або застосування певних правових норм.

6. Викладацька діяльність: у навчальних закладах Міністерства освіта (фахових та ін.) та/або НШСУ.

З повагою,

К.В. Соловйов